A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: controllers/index.php

Line Number: 36

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: models/menu_model.php

Line Number: 261

Vodice

Co warto wiedzieć aby urlop był udany

Podróż. Dokumenty potrzebne do przekroczenia granicy – ważny paszport lub dowód osobisty. Aby wjechać na terytorium Chorwacji samochodem, należy posiadać ważne ubezpieczenie OC (zielona karta nie jest wymagana), dokumenty samochodu (dowód rejestracyjny) i prawo jazdy (nie musi być międzynarodowe). Samochód powinien być wyposażony w apteczkę, trójkąt, gaśnicę i linę holowniczą.

Koszt przejazdu autostradą na terenie Chorwacji: 162 kn

Słońce. W pierwsze dni pobytu na Chorwacji ostrożnie dawkować kąpiele słoneczne, i należy obowiązkowo używać kremów z wysokim filtrem UV. W przeciwnym razie można sobie popsuć cały urlop.

Jeżowce. Wchodząc do morza powinno się zakładać obuwie do wody chroniące nasze stopy przed kolcami jeżowców.

Zachowanie. Nie wolno zachowywać się głośno po północy w miejscach do tego nie przeznaczonych. Nie wolno zostawiać śmieci na plaży! Praktycznie na całym wybrzeżu obowiązuje zakaz palenia ognisk.

Pływanie i nurkowanie. Nie wolno zbyt blisko brzegu podpływać łodziami, zwłaszcza motorowymi. Strefa, w której osoby kąpiące się są objęte całkowitą ochroną wynosi 100 m. Ten zakaz dotyczy także skuterów wodnych. Warto ze sobą zabrać maskę, rurkę oraz płetwy do nurkowania. Zabronione jest nurkowanie z kuszą. Zabronione jest wyciąganie z wody wszelkich staroci. Jest to w Chorwacji przestępstwo i powoduje poważne kłopoty.