A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: controllers/index.php

Line Number: 36

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: models/menu_model.php

Line Number: 261

Vodice

Miasto

Vodice to kilkutysięczna turystyczna miejscowość w pobliżu Šibenika, nazywana - dzięki swej niewątpliwej urodzie i szerokiemu wyborowi atrakcji turystycznych - "St. Tropez Adriatyku". Jej nazwa nieprzypadkowo pochodzi od słowa woda (voda). Od najdawniejszych czasów okolice te słynęły z wielu źródeł dostarczających życiodajnego płynu miejscowej ludności, zwłaszcza w czasach przed rzymskich, kiedy nie było na tych terenach akweduktów.

Miasteczko posiada piękny port miejski i marinę, gdzie  zawijają mniejsze promy, łodzie oraz jachty. Wzdłuż brzegu morza  ciągnie  się promenada z licznymi restauracjami, tawernami, kawiarenkami i pubami. Jest też bardzo dużo sklepów z pamiątkami i jubilerskich. Targ w centrum (przy porcie jachtowym) oferuje zawsze świeże ryby, owoce morza, warzywa i owoce. W centrum jest też dużo prywatnych piekarni i masarni. Po większe zakupy warto wybrać się do super marketów Plodine i Konzum. Domowe wino, Rakija czy Travarica  dostępne są w wielu prywatnych domach (zalecana degustacja przed zakupem). Z portu w Vodicach można się wybrać na zwiedzanie okolicznych wysp na pokładzie romantycznych stateczków. Miasto ze wszech miar jest wyjątkowe.

Miłośnicy opalania znajdą tu cudowne plaże (przyjazne dla małych dzieci, łagodne zejścia do wody, place zabaw). Plaża odznaczona prestiżową nagrodą niebieskiej flagi rozciąga się na zachód od miasta 2km w stronę pobliskiej wioski rybackiej Tribunj. Na całej długości  znajdują się małe restauracje oferujące potrawy  z grilla. Vodice to też raj dla aktywnych. Amatorzy sportów wodnych znajdą fantastyczne warunki do uprawiania jachtingu, windsurfingu i nurkowania.

Vodice to też świetne miejsce dla osób lubiących wieczorami spędzać czas w licznych pubach i dyskotekach. W pobliżu Vodic znajdują się dwie, słynne dyskoteki na świeżym powietrzu: "Guayas" ( 9 km) i "Hacienda"  ( 3 km). Miasto jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całej Riwiery Sibenik-Primosten.